Wobenzym 40

Wobenzym je lék obsahující enzymy, které příznivě ovlivňují imunitu a zánět (akutní, recidivující i chronický). Při užívání Wobenzymu se také rychleji vstřebávají otoky, krevní podlitiny a krevní výrony, ustupuje bolest. Obecně urychluje hojení. Wobenzym 40 je proto vhodný jako podpůrná léčba při nejrůznějších zánětech.

Urychluje průběh zánětu a zmírňuje jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Wobenzym je možno použít např. při zánětech dýchacích cest a močových cest, gynekologických zánětech, zánětech prostaty, zánětech povrchových žil (včetně hemoroidů).

Hodí se také pro bolesti a otoky spojené s úrazy, stavy po operacích (včetně zákroků v oblasti stomatologie a plastické chirurgie). Pomáhá i při zánětlivých aktivacích degenerativního postižení kloubů (artróza) a dalších zánětech pohybového aparátu. Je vhodnou alternativou pro osoby, které nesnášejí nesteroidní analgetika. Wobenzym je také vhodný tam, kde je z nejrůznějších příčin porušena lymfatická drenáž a vzniká lymfedém.

Wobenzym 40 dražé

Wobenzym 40 dražé

Kdy Wobenzym užívat?

Wobenzym nejen že likviduje bolestivé projevy všemožných onemocnění, ale působí blahodárně i na různé otoky a krevní podlitiny.

Podle klinických studií má i významný účinek na artrózu. Výrobce ho doporučuje i jako podpůrnou léčbu v případě, že máte problémy se záněty, které se špatně hojí.

Jak Wobenzym funguje?

Tento účinný lék pomáhá i ženám, které trpí gynekologickými záněty nebo záněty močových cest. Pro může je vhodný, když jim dělá trápení prostata nebo hemeroidy. Ty jsou pro řadu z nás velice nepříjemné.

Mezi pozitivní účinky na zdraví se uvádí zpravidla i snížení vazkosti krve a zlepšení krevního oběhu (a to zejména ve vlásečnicích, v tomto případě nejde ani tak o tepny). Wobenzym také normalizuje propustnost cévních stěn.

Pokud však trpíte přecitlivělostí na účinné pomocné látky či trpíte zvýšenou náchylností ke krvácivým stavům, je Wobenzym takzvaně kontraindikován (tj. zakázán).

Léčba se zahajuje dávkou 3x 5 až 3x 10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x 3 tablety denně. U dětí určí dávkování lékař.

O užívání WOBENZYMu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Účinná látka

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg / 1drg

Další typy balení

Příbalový leták

Veškeré informace o Wobenzymu naleznete v příbalovém letáku.

Wobenzym 40
4.2 (83.53%) 17 hlasů

Máte s výrobkem zkušenosti? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

      Přidat komentář

      Datafi.cz
      Logo