Wobenzym 800

Wobenzym je lék obsahující enzymy, které příznivě ovlivňují imunitu a zánět (akutní, recidivující i chronický). Při užívání Wobenzymu se také rychleji vstřebávají otoky, krevní podlitiny a krevní výrony, ustupuje bolest. Obecně urychluje hojení. Wobenzym je proto vhodný jako podpůrná léčba při nejrůznějších zánětech.

Urychluje průběh zánětu a zmírňuje jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Wobenzym je možno použít např. při zánětech dýchacích cest a močových cest, gynekologických zánětech, zánětech prostaty, zánětech povrchových žil (včetně hemoroidů).

Hodí se také pro bolesti a otoky spojené s úrazy, stavy po operacích (včetně zákroků v oblasti stomatologie a plastické chirurgie). Pomáhá i při zánětlivých aktivacích degenerativního postižení kloubů (artróza) a dalších zánětech pohybového aparátu. Je vhodnou alternativou pro osoby, které nesnášejí nesteroidní analgetika. Wobenzym je také vhodný tam, kde je z nejrůznějších příčin porušena lymfatická drenáž a vzniká lymfedém.

wobenzym 800 tablet

Wobenzym 800 dražé

 

Kdy Wobenzym užívat?

Wobenzym nejen že likviduje bolestivé projevy všemožných onemocnění, ale působí blahodárně i na různé otoky a krevní podlitiny.

Podle klinických studií má i významný účinek na artrózu. Výrobce ho doporučuje i jako podpůrnou léčbu v případě, že máte problémy se záněty, které se špatně hojí.

Jak Wobenzym funguje?

Tento účinný lék pomáhá i ženám, které trpí gynekologickými záněty nebo záněty močových cest. Pro může je vhodný, když jim dělá trápení prostata nebo hemeroidy. Ty jsou pro řadu z nás velice nepříjemné.

Mezi pozitivní účinky na zdraví se uvádí zpravidla i snížení vazkosti krve a zlepšení krevního oběhu (a to zejména ve vlásečnicích, v tomto případě nejde ani tak o tepny). Wobenzym také normalizuje propustnost cévních stěn.

Pokud však trpíte přecitlivělostí na účinné pomocné látky či trpíte zvýšenou náchylností ke krvácivým stavům, je Wobenzym takzvaně kontraindikován (tj. zakázán).

Léčba se zahajuje dávkou 3x 5 až 3x 10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x 3 tablety denně. U dětí určí dávkování lékař.

O užívání WOBENZYMu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Účinná látka:

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg / 1drg

Příbalový leták:

Veškeré informace o Wobenzymu naleznete v příbalovém letáku.

Celkové hodnocení

Wobenzym 800
3.6 (71.63%) 43 hlasů

Máte s výrobkem zkušenosti? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

8 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. Stojí za to, vyzkoušet a začít s nejvyšší dávkou a postupně snižovat tak, jak je v návodu, přestože váš problém není velký.

 2. Přidávám názor z poradny Dr. Řežábka na porodnice.cz: “Wobenzym, pokud jsem z reklam pochopil, tak účinkuje na všechno a nemá téměř žádné nepříznivé účinky ….takový lék budí v první řadě otázku, zda účinkuje vůběc nějak….. nicméně téměř jistě neuškodí.”

 3. Užívala jsem jej na opakované gynekologické problémy op dobu 4 měsíců a efekt se dostavil. Záněty se omezily a když už nějaký proběhl, tak byl průběh mnohem rychlejší a zánět nebyl tak intenzivní. Spíše bych tedy řekla, že vždy pak šlo maximálně o náběh.

 4. Reply
  Radka Šormová 21.2.2017 at 1:05

  Již máme výborné zkušenosti po blepharoplastice – paní doktorka ani nevěřila, že mohl otok tak bleskurychle zmizet, dále po zlomenině nohy, kdy byly po sundání sádry velké otoky a silné bolesti – rychlý ústup obtíží po braní Wobenzymu. Brala jsem nyní opět kvůli zánětu šlach a šlachových pochev – na toto spíše více nežádoucích účinků (trávicí soustava) než pozitivních (mnohem víc pomohla konzumace zázvoru), zmizely mi však po užívání Wobenzymu dlouhodobé problémy na nosní sliznici, aniž bych to kvůli tomu brala.

 5. Reply
  Jana Nečesaná 23.2.2017 at 1:06

  Asi před dvěma lety jsem měla stále zvýšenou teplotu, trvalo to nejméně čtvrt roku, byla jsem taková nejistá, co se v mém těle děje. Několik lékařů si nevědělo rady. Až naše paní gynekoložka, když jsem u ní byla na kontrole, mi sdělila, že s největší pravděpodobností mám porušenou imunitu. Během 14-ti dnů užívání tohoto léku se mi teplota snižovala postupně až do normálního stavu. Byla jsem jí za tu radu moc vděčná. Kdybych to věděla dříve, ušetřila bych si nervování, co se se mnou děje.

 6. Ahoj, Wobenzym jsem už několikrát užívala a mám s ním dobré zkušenosti.

 7. Dobrý den, doporučuji Wobenzym na revmatoidní artritidu. Manžel trpí
  dlouhodobě touto nemocí, užívá nyní 3. měsíc Wobenzym a jeho stav
  se podstatně zlepšil.

 8. Těžko říci, jak skutečně působí a do jaké míry je to placebo, ale mé 5leté dceři pomohl s imunitou. Doporučila mi Wobenzym kamarádka a na základě toho, že je i pro děti vhodný, tak jsem zkusil a jsem ráda. Veronika

  Přidat komentář

  Datafi.cz
  Logo