Recenze – Psím posláním je být navždy věrným přítelem a ochráncem lidí

Věděli jste, že film Psí poslání, který měl nedávno premiéru v kinech, je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy? Film byl dobře hodnocen, jaká je ale samotná kniha? Jak to tak většinou bývá, předloha je ještě o chlup lepší a příběh se vyvíjí trochu jinak. Kniha má dokonce i pokračování, po Psím poslání přichází na řadu Psí cesta. Jak celá tato oddysea vlastně začala? Na samém začátku byl Toby toulavý pes, nevěděl, co přináší život s lidmi. To se brzy změnilo po jeho „odchytu“ a prvním životě v útulku.

„Mezi dvěma světy – na dvoře a venku – stála brána, kterou matka kdysi otevřela. Přemýšlel jsem o jejím nočním útěku tolikrát, že jsem v tlamě téměř cítil kovovou pachuť kliky. Matka mi ukázala cestu ke svobodě, kterou jsem mohl mít, kdybych chtěl. Ale já byl jiný než ona. Miloval jsem dvůr. Chtěl jsem někam patřit. Jmenoval jsem se Toby.“ (Psí poslání, 2013, str. 33)

Román Psí poslání, jehož výborný překlad do češtiny zajistilo nakladatelství Ikar, si vychutnají všichni milovníci pejsků. Čím se tato kniha odlišuje od jiných „psích deníků“? Většinou máte jen jednu šanci, jeden život na to zjistit, jaké je vaše poslání. Toby dostane šance hned čtyři. Pokaždé se narodí v jiném psím těle, poprvé jako toulavý pes Toby, později jako zlatý retrívr Bailey, potřetí jako fenka německého ovčáka Ellie, která se stane pomocníkem policistů, a naposledy jako Buddy. Všechno z předchozích životů si pamatuje, jako by to bylo včera.

Titulní strana knihy Psí poslání

Titulní strana knihy Psí poslání

Bailey vypráví dojímavý příběh o životě ve světě lidí, bez kterých si svůj svět už nedokáže představit. Je to věrný, přátelský a odvážný ochránce. V každém životě se Bailey něčemu naučí a téměř na začátku své životní dráhy získá svého lidského přítele – chlapce jménem Ethan, s nímž stráví nejdelší čas a který mu nejvíce přiroste k srdci. Když Bailey zemře a narodí se v těle „holky“ Ellie, slíbí si, že svého kamaráda Ethana musí najít stůj co stůj. V posledním životě se ke svému páníčkovi skutečně vrací, aby mu pomohl z neutěšené životní situace. Tak by se dal shrnout děj této nádherné knihy pro pejskaře, víc neprozradím. Pozná Ethan ve svém novém psím příteli starého dobrého Baileyho? Jak silné pouto může vzniknout mezi člověkem a čtyřnohým tvorem?

Psí poslání - záber z filmu

Psí poslání – záber z filmu

Hledáte-li něco lehkého a odpočinkového na čtení, tato kniha vás jistě chytne za srdce. Zvláště pokud jste sami měli pejska, po kterém se vám stýská. Je velice zvláštní, jak autora vůbec napadlo spojit tato dvě témata –pes a reinkarnace“?! W. Bruce Cameron, autor Psího poslání, dostal svého prvního psího mazlíčka, když mu bylo 8 let (tak jako Ethanovi). Později, když zvířátko zemřelo, se do jeho péče dostal jiný pes, který se povahou a chováním prvnímu pejskovi podobal natolik, že měl z něho pocit, jako by se k němu jeho starý pes vrátil, jen v jiné podobě. To prostě nešlo nenapsat.

Jedinou nevýhodou je úzké zaměření knihy. Zarytí milovníci koček si musí najít na čtení něco jiného. V této knize jich mnoho není, zato vždy v pozici nemožných spolubydlících. Smokey a Felix jsou kocouři, kteří zde vystupují jako jednoznační nepřátelé psů. Jsou škodolibí, zrádní a otravní. Některé čtenáře kromě toho nemusí úplně bavit, jak předvídatelný je příběh lidí v pozadí a spolu s tím, jak neuvěřitelně se jeví příběh Baileyho. Jistě však s knihou prožijete příjemné a vtipné odpoledne, za ten zážitek to určitě stojí.

[su_spacer]

Psí poslání můžete koupit v e-shopu Knihy Dobrovský [su_button style=”soft” background=”#f98604″ size=”5″ center=”no” radius=”0″ url=”http://www.kqzyfj.com/click-7840684-12733240?sid=psi-poslani&url=https%3A%2F%2Fwww.knihydobrovsky.cz%2Fpsi-poslani-5494865″]Do obchodu[/su_button]

Recenze – Psím posláním je být navždy věrným přítelem a ochráncem lidí
4.8 (96.88%) 32 hlasů

Četli jste Psí poslání? Líbila se vám recenze? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

      Přidat komentář

      Datafi.cz
      Logo