Samsung Galaxy S8 – nadupaný mazlík

Mobilní telefon Samsung Galaxy S8 patřil jednoznačně k nejvíce očekávaným modelům letošního roku, ostatně Samsung o něm hovoří jako o telefonu bez hranic. Seznámit jste se s ním mohli během tiskové konference v Londýně, kde byl 29. 3. 2017 představen.

Galaxy S8 – zásadní novinka

Novinkou je tzv. Infinity displej s minimalistickými rámečky, zabírající v podstatě celou přední plochu mobilu. Oproti konkurenčním modelům vypadá displej o hodně větší, přitom zůstávají zachovány jeho malé rozměry. Boky displeje jsou mírně zakřivené a jako vždy přechází nenásilně v kovový rám. Díky tomu, že je nad i pod displejem rámeček menší, rozprostírá se displej zhruba na 90% čelní strany, což je při práci s mobilním telefonem velmi vítaná vlastnost.

 • Nový model uspokojí i nejnáročnější zákazníky, kteří stále volají po velkém displeji a kompaktním zařízení. Samsung to zvládl díky zmenšeným rámečkům na výbornou. Celkový design doplňují zaoblené rohy, což vypadá hezky a elegantně.

Elegán ve dvou velikostech

Nový Samsung Galaxy S8 nabízí dvě velikostní varianty, kdy obě disponují velkým zakřiveným displejem (plochý displej již v nabídce nenajdete).

 • Displej u základního modelu Galaxy S8 má 5,8 palce, druhá varianta, tedy Galaxy S8+ nabízí luxusních 6,2 palců, což je naprostá jednička mezi mobilními telefony. Oba displeje tak narostly o celých 0,7 palce.
 • s ohledem na zakřivený displej odpadá označení EDGE
 • velikostí a hmotností se Samsung Galaxy S8 pohybuje mezi S7 a S7 edge.

Displeje mají u obou nových variant (S8 a S8+) zcela jiný poměr stran – 18:5,9. Tím je jasné, že jsou vyšší a mají velkou úhlopříčku. Díky tomu není nutné tolik scrollování, když si budete číst nějaký článek, zároveň se pohodlněji používá multi-windows mód.

Dokonalý displej

Celkové rozlišení je 2 960 x 1 440 pixelů s označením Quad HD+. Jemnost je perfektní, u modelu S8 je to 570 PPI, u S8+ pak 529 PPI. Oba displeje disponují jako vždy technologií Super AMOLED. Dokonalé barvy, vynikající pozorovací úhly, bezchybná černá, maximální jas a jemnost bez jediné vady.

 • Díky dodržení HDR standardů u Galaxy S8 můžete sledovat HDR filmy zcela bez problémů. Navíc bez nepříjemných černých pruhů, vzhledem k atypickému poměru stran u displeje. Galaxy S8 umí video zvětšit a oříznout, takže vyplní celou plochu displeje. Tato funkce lze používat i v aplikaci YouTube.
Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Domovské tlačítko je fuč

U Galaxy S8 je nově důležitá citlivost displeje na tlak. Důvodem je hardwarové domovské tlačítko, na které už pod displejem nebylo místo a tak se přesunulo přímo na displej. Ať se tak v prostředí nacházíte kdekoliv, stačí silně stisknout spodní část displeje a jste na domovské obrazovce. To se hodí, pokud sledujete fullscreen video či obrázky a tlačítka jsou schovaná.

Skvělý design

Skleněnou přední i zadní stranu doplňuje hliníkový rám, tentokrát se zakřivenými skly. Boky jsou oblejší, nemají hrany a mobil tak lépe padne do ruky, přestože má trochu vyšší hmotnost (173 gramů). Samozřejmostí je voděodolná a prachuvzdorná konstrukce.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Čtečka otisků prstů

To bude pro spoustu lidí velkým negativem, protože čtečka se přesunula na zadní stranu vedle fotoaparátu, takže to bude chtít trpělivost, než si člověk zvykne. Samsung nově přidal čtečku duhovky a rozpoznání obličeje.

Fotoaparát

Galaxy S8 disponuje  12Mpx fotoaparátem s 1/2,5″ snímačem, spolu s ostřením PDAF (Phase Detection Auto Focus), světelností f/1.7 a s pixely 1,4 µm. Díky technologii Dual Pixel je až 100% pixelů na fotočipu užíváno jak k focení, tak na zaostřování. Novinkou je 8Mpx u předního fotoaparátu a autofocus. Je kladen důraz na gesta, takže jednoduchými gesty obsluhujete filtry, fotoaparáty, zoom atd.

Samsung Galaxy S8 na trhu

Kdy vyjde, máme jasno, datem vydání bude 28. duben, ale již nyní můžete využít možnosti předobjednávky. Cena za Galaxy S8 bude 21 999,-, u Galaxy S8+ pak 24 999,-. Přestože není nejlevnější, svými parametry vám to vynahradí. Součástí každého balení bude praktický manuál s návodem, jak na to. Při nákupu získáte i příslušenství v podobě sluchátek značky AKG, kterou rovněž vlastní Samsung.

Barevné varianty

Pokud přemýšlíte, v jakých barvách bude, tak vězte, že se setkáte se 4 barevnými variantami – černá (Midnight Black), stříbrná (Artic Silver) a tmavě šedá s nádechem fialové (Orchid Grey). Ty budou přístupné u všech prodejců. Oproti tomu modrá varianta bude dostupná pouze u Alza.cz a ve značkových Samsung Brand prodejnách.

Samsung Galaxy S8 – nadupaný mazlík
4 (80%) 16 hlasů

Vyzkoušeli jste už Samsung Galaxy S8? Líbila se vám recenze? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

   Přidat komentář

   Datafi.cz
   Logo