Recenze Sencor SRM 3150SS

V našich domácnostech se v posledních letech neustále snažíme o to, aby byly věci rychlejší, jednodušší a pokud možno automatické. V kuchyni nám s tím mohou pomoci třeba rýžovary, které dnes umí mnohem více než jen připravit rýži. Mezi velmi oblíbené značky rýžovarů patří Sencor, tak jsme se rozhodli vyzkoušet jeho model SRM 3150SS.

Tento rýžovar má módní nerezové provedení s černými prvky, jeho dominantou je přední ovládací panel, který je velmi jednoduchý a přispívá tak k intuitivnímu ovládání přístroje. Celkově se pak jedná o velice pěkně uchopený designový koncept, takže určitě zapadne do každé kuchyně.

Jaké funkce rýžovar nabízí?

Tento plně automatický rýžovar s kapacitou až na 1,3 kg rýže při objemu nádoby 1,5 litru dokáže nejen uvařit rýži, ale také různé pokrmy z obilovin, luštěnin, polévku či jiné pokrmy z pomalého vaření. Samozřejmostí pro něj je možnost vaření v páře, ale dokáže připravit i maso tzv. na minutku. Celkově nabízí rýžovar 11 rozličných programů a s jeho příkonem pouhých 700 W, je to prostě paráda.

Díky nepřilnavé nádobě navíc můžete pokrmy připravovat i bez přidaného tuku a pokrm se stejně nepřichytí. Takže vaříte zdravěji skoro bez práce a nádobu máte umytou opravdu rychle.

Standardem je dnes u rýžovarů možnost odloženého startu a funkce keep warm, která udržuje pokrm teplý i po dovaření a na to tvůrci také nezapomněli. Rýžovar disponuje odloženým startem až o 24 hodin a teplotu udržuje po dobu 6 hodin, což při dnešním hektickém životě jistě oceníte.

Výrobce nezapomněl ani na bezpečnost a ergonomii, takže hrnec disponuje protiskluzovými nožičkami, praktickými madly na stranách hrnce, a navíc šikovnou výklopnou pokličkou. Hrnec se sám vypne z funkce keep warm, takže nehrozí, že by bez povšimnutí, když jste je zapomněli vypnout běžel pár dní a dalším benefitem je, že je velmi skladný.

Jak se nám v něm vařilo?

Při našem testu jsme si zkusili připravit divokou rýži, nasypali jsme rýži do nádoby zalili vodou a pustili program brown rice. Vše jsme pak nechali na hrnci.

Po dovaření se opravdu sama spustila funkce keep warm, ale jelikož jsme se na rýži těšili, dlouho jsme ji běžet nenechali. Rýže byla skvělá, sypká, akorát uvařená a nevysušená. V nádobě se nikde nepřichytila, takže jsme byli spokojení.

Závěrečné hodnocení

Musíme uznat, že se jedná o velmi povedený model s řadou praktických vychytávek, takže je doporučujeme nejen pro příležitostné použití. Na druhou stranu nás zamrzela absence receptů pro hrnec a anglické popisky na tlačítkách.

Samozřejmě internet a slovník máme, ale některým lidem by to trochu mohlo dělat problémy. Celkově však můžeme říci, že tento rýžovar nabízí za málo peněz hodně muziky. Pokud by se vám nezamlouval, tak se můžete podívat na Test rýžovarů od Recenzeru.

Recenze Sencor SRM 3150SS
Hodnocení

      Přidat komentář

      Datafi.cz
      Logo