Okamžiky štěstí

V první chvíli, co se mi dostala do ruky kniha Okamžiky štěstí předemnou stálo rozhodnutí, koho ze sourozenců mám číst jako první. Zvítězila Veronika a už od začátku jsem cítila, že to bylo dobré rozhodnutí. Po dočtení její části jsem se s radostí vrhla na Jáchyma a moje prvotní pocity se jen utvrdily.

Veroničin příběh jsem prožívala mnohem intenzivněji a dokázala jsem se do ní plně vcítit a pochopit její uvažování. Pohled Jáchyma byl pro mě odlišný, díky jeho dobrodružné povaze jsem se s ním příliš neztotožnila. Abych byla upřímná, tak Jáchym už nebyl to pravé.

Příběh dvou sourozenců, Veroniky a Jáchyma, který můžete číst z jakékoliv strany. Má i zajímavý obal. V knihovně se bude jistě vyjímat.

Okamžiky štěstí - Patrik Hartl

Nerada bych Vám prozrazovala celý děj, ale aspoň v krátkosti. Oběma život přichystal řadu životních překážek. Čtenář sleduje jejich úspěchy a prohry – první lásky, těhotenství, náhody a rozchody.

Nápad na knihu psanou z dvou pohledů se mi šíleně líbil. Obecně mám ráda, když je kniha trochu „zamotaná“ a když jsou kapitoly vyprávěné různými lidmi. Byla jsem zvědavá, jak takovýto koncept autor pojme – zda se u Jáchyma bude opakovat znovu vše, co již víme od Verči a byla jsem ráda, že jeho příběh nabízel i něco nového.

I přes to, že během prvních několika stránek jsem brečela, až jsem si říkala: “Bože, kdy se té Veronice začne konečně dařit?”. Přes smutný začátek, jsem se nakonec i několikrát během čtení nahlas upřímně zasmála. Chvílemi to bylo ovšem na můj vkus trošku překombinované.

Patrik Hartl mě od chvíle, kdy jsem si ho poprvé všimla v Show Jana Krause, začal nesmírně bavit a tak jsem si přečetla jeho první knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. A byla jsem moc spokojená – jeho styl psaní mě baví, je to svižné, ze života, reálné a hlavně – vtipné. Pokud bych měla srovnávat, tak kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel se mi líbila o něco víc.

Čeká na mě ještě autorova druhá kniha – Malý pražský erotikon a už se na ni velice těším.


Autor: Patrik Hartl
Nakladatelství: Bourdon
Datum vydání: 2016
Počet stran: 460

Anotace:

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali… Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Patrik Hartl při představení knihy

Patrik Hartl při představení knihy Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
4.6 (92.31%) 13 hlasů

Máte s knihou zkušenosti? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

9 Total Score
Hodnocení knihy

PROS
  • obal
  • obsah
CONS
  • cena
Add your review  |  Read reviews and comments
2 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
  1. Vidím, že se mám na co těšit 🙂 Dostala jsem Malý pražský erotikon a doufám, že mi Hartl sedne a že si pořídím i zbylé dva tituly. Z Tvé recenze se zdá, že by se to mohlo podařit, tak se těším :)) Užij si Erotikon i Ty! 🙂

    Přidat komentář

    Datafi.cz
    Logo