Malý pražský erotikon – příběhy lásky napříč generacemi

Směsice příběhů lásky a nelásky mnoha různých generací, to je Malý pražský erotikon. Kniha vyloženě pobízí k zamyšlení nad tím, co skrývají vaši sousedé a děti. Společným motivem vzájemně propletených milostných příběhů je věčná touha po lásce, kvalitním sexu a klidném životě.

Děj románu se odehrává na Babě s výhledem na Prahu ve dvou sousedních domcích. Poznáte dětské lásky, bokovky, nemanželské děti, lásky na celý život a lesbické přítelkyně všech jejich obyvatel. Na konci knihy ve vás bude hlodat pocit, co to všechno vypovídá o vás samých?

Tánin příběh mi připadá jako nejzajímavější, protože se vrací do minulosti, mluví o moci StB, která zasahovala i do těch nejintimnějších oblastí lidského života. Táňa až „příliš pozdě“ zjišťuje, že je lesbička. Má za sebou totiž románek se Zbyňkem, z něhož se vyklube těhotenský pupek. Potrat je pro ni nemyslitelný, a tak se „musí“ se svou novou lesbickou přítelkyní rozloučit.

Ta zůstává v Paříži a stává se slavnou modelkou a „disidentkou“, Táňa se poslušně vrací domů a čeká jí několik nepříjemností s StB, se kterou je nucena spolupracovat. Pokaždé, když na svou přítelkyni jen trochu pozapomene, vrací se jí do života s plnou parádou. Pořád ji miluje, ale svého manžela a děti má také ráda. Nikdo o její sexuální orientaci neví (kromě spolupracovníků StB), Zbyněk si pouze myslí, že o hrátky jako takové nikdy neměla valný zájem, proto musí hledat rozkoš jinde.

„Bylo to vůbec poprvé v životě, kdy Petra viděla sperma. A určitě by se toho pozorování styděla zúčastnit, kdyby byla střízlivá. Ale když pod mikroskopem sledovala hemžící se hlavičky spermií s rychle se mrskajícími ocásky, užasle vydechla.

„Tý vado…“

Představila si, že všichni v místnosti vzešli z té malé havěti, a připadalo jí to neuvěřitelné.

Nejrychlejší spermie měl podle všeobecného hlasování jeden Cyrilův spolužák. Nejpomalejší Tomáš. Ty se vlastně skoro nehýbaly.

„Ty vole, ty seš tak ožralej, že jsou ty tvoje vzorky úplně na plech!“ (str. 208)

Zajímavé jsou ale i další příběhy z druhé generace našich hrdinů. Zbyněk při svých nezávazných radovánkách nechtěně dopomůže sousedce Martě k těhotenství. Ta přivede na svět dceru Petru. Zbyněk s Táňou mají kromě toho syna Tomáše. Čtenář tak může sledovat, jak v sobě tito dva sourozenci k Martině zděšení nalézají zalíbení. Dochází k velice pikantním situacím, v jejich tvorbě je Patrik Hartl skutečným mistrem. Vždyť jen pro seriál Ulice vymyslel 600 situací milostného příběhu Miriam Hejlové, Cyrila a Vlasty Peška. A pořád to má šťávu.

Kniha se velmi dobře čte, je psána jednoduchým jazykem. Najdete v ní humor, smutek, ponaučení, odreagování a nadhled. Je stejně dovedně zpracovaná jako autorovy filmové a divadelní příběhy. Chcete se smát, chcete plakat? Máte rádi příběhy založené na každodenním životě obyčejných lidí? Naučte se vidět svůj život jinými očima a s nadhledem, kniha vám k tomu dá mnoho příležitostí.

Autor knihy Patrik Hartl je známý český režisér a spisovatel. Na kontě má mnoho divadelních her (divadlo Viola, studio DVA), z filmů je nejznámější „Taková normální rodinka“ z roku 2008. Podílel se na režii známého televizního seriálu Ulice. Literární činnost zahájil roku 2012, kdy napsal svůj první román Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který se dočkal velkého úspěchu. Malý pražský erotikon z roku 2014 se stal dokonce bestsellerem, a to velmi zaslouženě. Nejnovějším počinem na poli literatury je „dvojromán“ z loňského roku – Okamžiky štěstí. Všechny jeho knihy vycházejí v nakladatelství Bourdon, všechny čerpají náměty z všedního života, za jehož rouškou společně s autorem objevíte nevšední pravdu.

[su_spacer]

Malý pražský erotikon můžete koupit v e-shopu Knihy Dobrovský [su_button style=”soft” background=”#f98604″ size=”5″ center=”no” radius=”0″ url=”http://www.tkqlhce.com/click-7840684-12733240?sid=maly-prazsky-erotikon&url=https%3A%2F%2Fwww.knihydobrovsky.cz%2Fmaly-prazsky-erotikon-643403″]Do obchodu[/su_button]

Malý pražský erotikon – příběhy lásky napříč generacemi
5 (100%) 2 hlasů

Četli jste Malý pražský erotikon? Líbila se vám recenze? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

      Přidat komentář

      Datafi.cz
      Logo