Huawei P8 Lite – recenze a hodnocení

Nejenom výrobce Huawei, ale i další značky se drží pravidla, že po představení vlajkové lodi – tedy modelu, který má bojovat o přední příčky v prodejích, tak představí i levnější verzi. Tato levnějí a odlehčenější verze je právě od modelu Huawei P8.

Zpracování

Telefon je velice příjemně zpracován, design je podobný Huawei P8. Je elegantní a líbivý. U P8 Lite však není konstrukce kovová, ale je vyrobená z plastu. Pokud si telefon prohlédnete letmo, tak by na vás mohli zadní část a boky působit, že jsou vyrobené z kovu, ale není to tak. Jde o napodobeninu kovu, ale velice zdařilou, protože zadní “broušená” strana působí kovově.

Konstrukce a design

Konstrukce P8 Lite je i přes výše uvedené nedostatky pevná a kvalitně vyrobená. Není to tedy v tomto případě žádná nevýhoda. Pozitivem je, že právě volba plastu místo kovu se odráží na hmotnosti telefonu, která je pouhých 131 gramů. Zmíním rovnou i rozměry – 143 x 70,6 x 7,7 mm.

Huawei P8 Lite je tenký a lehký telefon, který designem určitě neurazí.

Konektory

Mnohé z konektorů a tlačítek naleznete na levé straně. Můžete tam regulovat hlasitost, vypnout telefon nebo umístit SIM nebo paměťovou kartu. Volba je na vás do slotů může zasunout jednu z těchto možností. Můžete využívat i dvě SIM naráz. Pravá strana je čistá. Z horní strany naleznete audio jack a dole microUSB a reproduktor.

Displej

Telefon obsahuje IPS displej, který má velikost 5″ a rozlišení HD – 1280 x 720 px. Na to, jak je displej veliký, je toto rozlišení naprosto dostačující a jednotlivé body ani nezahlédnete. Displej má i výhodu, že není náročný na výkon a ušetří tak kapacitu baterie. Technologie IPS dodá dokonalé zobrazení barev a pozorovací úhly.

Podíváte-li se nad displej, tak uvidíte přední fotoaparát s rozlišením 5 MPx a vedle notifikační diodu. Pod displejem je prázdno, nenajdete tam žádná tlačítka. Tlačítka jsou využívána softwarově, tedy na displeji a jejich umístění si můžete nastavit sami.

Jak P8 Lite fotí?

Fotoaparát je naprosto dostačující, je stejný jako u modelu Huawei P8 a má rozlišení 13 MPx. Jediný rozdíl je v tom, že nenabídne optickou stabilizaci a výsledné fotky mají trochu horší kvalitu. Hlavně při špatných světelných podmínkách.

Huawei P8 Lite – zadní strana

Video můžete s Huawei P8 Lite natáčet v rozlišení FulHD a snímkování 30 za sekundu. Tady proti top modelu není rozdíl, ale výsledná kvalita videa je lehce horší.

Výkon, systém a baterie

Uvnitř naleznete procesor Kirin. Je osmijádrový s frekvencí 1,2 GHz a 2 GB paměť RAM. Je to o drobet méně než u zmiňované P8, ale telefon běží svižně a neseká se.

Výhodou je vyladěný software, kterým je Android 5.0 s označením Lollipop s EMUI 3.1 nástavbou. Prostředí je velice povedené a intuitivní pro každého uživatele.

Baterie nabídne kapacitu 2200 mAh, to je pro představu 1,5 dne klasického provozu.

Závěrečné hodnocení

I přes menší osekání hardwaru vlajkové lodě, je Huawei P8 Lite povedeným telefonem. Nabízí elegantní a stylové provedení, pěkné uživatelské prostředí, dobrou výbavu a výkon. Na cenu trošku doplatil fotoaparát, takže pokud je pro vás focení telefonem velmi důležité, budete se muset podívat po něčem jiném. Pro všechny ostatní je tento telefon k dispozici za cenu jen do 5 000 Kč. Což je velmi solidní cena, za takový kus hardwaru s takovou výbavou. Za nás hodnotíme 85%.

Huawei P8 Lite – recenze a hodnocení
3.8 (75%) 16 hlasů

Vyzkoušeli jste už Huawei P8 Lite? Líbila se vám recenze? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

1 Comment
  1. Dobrý den.Je možná úprava telefonu na bezdrátové nabíjení?
    Děkuji za odpověď.

    Přidat komentář

    Datafi.cz
    Logo