Recenze: Harry Potter a prokleté dítě – J. K. Rowlingová

Divadelní hra o dvou částech vznikla na základě nového příběhu J.K. Rowlingové. Harry Potter a prokleté dítě je 8. dílem, takovým volným pokračováním Harryho Pottera. Knihu z oblíbeného žánru fantasy vydalo u nás nakladatelství Albatros v září 2016.

Kniha se stala hned po vydání bestsellerem a ve své domovině velmi slavnou anglickou hrou. Skalní fanoušci Harryho Pottera o tento díl rozhodně nesmí přijít, dostaví se nostalgie, fascinující odhalení a zajímavé dojmy z úplně nového vyprávění, překvapivých dějových zvratů a nových informací, které hýbou světem Harryho dětí.

Stojí za to si přečíst nový díl Harryho Pottera? Harry Potter má 37 let, pracuje na Ministerstvu kouzel a spolu s Ginny, která je jeho manželkou, mají tři děti – syny Albuse Severuse, Jamese a dceru Lily. Jejich staří přátelé, Ron a Hermiona, s nimiž po celý život udržují kontakt, mají dceru Rose. Co je potřeba vědět, než se pustíte do čtení?

Není to jen jeden rok v Bradavicích a není to příběh o Harry Potterovi, ale primárně o jeho synovi Albusi S. Potterovi, který je jednou z nejsilnějších postav příběhu. A je to především scénář k divadelní hře, která měla nedávno premiéru v Anglii, není to tedy klasický román, proto určitě nenadchne všechny čtenáře, ale rozhodně stojí za přečtení.

Zkrátka a dobře, Albus Severus a Rose zrovna společně nastupují do prvního ročníku do Bradavic, tak jako kdysi Harry a Ron s Hermionou, takto celý nový příběh začíná. Albus má jen jedinou obavu – že ho Moudrý klobouk zařadí do Zmijozelu. Ve spěšném vlaku do Bradavic se Albus a Rose seznámí se Scorpiem, synem Astorie a Draca Malfoyových, o kterých se říká, že nemohli mít děti, proto se Astorie vrátila v čase a dítě si pořídila se samotným lordem Voldemortem. Motiv cestování v čase je zde velmi zajímavý a nečekaný.

Rose se velmi záhy obrací ke Scorpiovi zády, protože má vůči němu předsudky, ale Albus je jiný, povahově velmi podobný svému otci Harrymu, a Scorpiovi proto dává šanci, vždyť nemůže za hříchy svých rodičů! Jak se na něm podepíše Voldemortovo prokletí, které se však k novým hrdinům vrací v plné síle? Obrovská síla přátelství, odvahy a nová dobrodružství, vás pohltí stejně spolehlivě jako kdysi slavný první díl Harryho Pottera. Nechte se příjemně překvapit. Je to jiné, ale velmi dobré čtení. Narazíte tam na staré dobré přátele, ale i na příběhy dospívajících kouzelníků, pokračovatelů slavných čarodějnických rodů. Tento příběh nikdy neskončí.

Kniha Harry Potter a prokleté dítě

Kniha Harry Potter a prokleté dítě

Autorku Joanne Kathleen Rowlingovou není třeba dlouze představovat. Do dějin anglické literatury se zapsala nezapomenutelnou sérií knih o dospívajícím čaroději Harry Potterovi. Její příběhy si získaly miliony čtenářů a televizních diváků po celém světě. Sedmero knih se prodalo po celém světě na 400 milionů výtisků a všechny díly byly rovněž velmi úspěšně filmově zpracovány. Harry Potter a prokleté dítě je 8. volným pokračováním této slavné série. Po zakončení sedmého dílu Harryho Pottera se Rowlingová vrhla i na tvorbu pro dospělé – vyšla jí detektivní kniha Prázdné místo pod pseudonymem Roberta Galbraitha. Zajímavé jsou však spíše její další tituly, které vysvětlují tajemný původ a příběhy bytostí z kouzelnického světa Harryho Pottera – např. Fantastická zvířata a kde je najít, která byla v loňském roce také zfilmována a zaznamenala velký úspěch u diváků, je to zase úplně jiný příběh, ale o to více zajímavý.

Ukázka z divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě:

„HARRY
Zaparkovali jste dobře?
RON
Jistě. Hermiona nevěřila, že si dokážu udělat
mudlovský řidičák, viď, Hermiono? Tvrdila, že
budu na inspektora muset použít matoucí kouzlo.
HERMIONA
Nic takového jsem neříkala, bezmezně jsem ti vě-
řila.
ROSE
A já bezmezně věřím, že to matoucí kouzlo použil.“(str. 20)

[su_spacer]

Recenze: Harry Potter a prokleté dítě – J. K. Rowlingová
5 (100%) 2 hlasů

Četli jste Dívku v ledu? Líbila se vám recenze? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

      Přidat komentář

      Datafi.cz
      Logo