Betadine – recenze, zkušenosti

Betadine – přípravek známý jak na běžné užívání, tak v chirurgii na dezinfekci. Určitě se vám již někdy stalo, že jste se popálili nebo jste měli nějaké otevřené poranění a u lékaře vám bylo doporučeno, abyste si pořídili právě Betadine. Jestliže si to zrovna nevybavujete dle názvu, určitě si vzpomenete na hnědou mast, kterou jste na poraněné místo nanášeli.

Betadine je velmi účinný dezinfekční prostředek, jenž má mnoho skvělých vlastností u dospělích, dětí i pro psy, avšak je velmi důležité dbát na rady svého lékaře a pozorně si přečíst příbalový leták.

Tento prostředek je na trhu k dispozici v několika variantách, které se liší velikostí balení, ale také použitím:

Pozor! Začíná-li se dezinfekční prostředek odbarvovat, ztrácí na své účinnosti.

Betadine tekutina (zelený)

V tomto případě se jedná o kožní roztok používající se jako dezinfekční prostředek pokožky a sliznic. Je skvělým pomocníkem při otevřeném poranění i s předoperační dezinfekcí.

Lze jej použít na:

 • záněty kůže (puchýře)
 • předoperační vyšetření radioaktivním jodem
 • plísňové onemocnění atd.

Výhodou je, že jej můžete použít i na děti již od 6 měsíců, ale to jen na doporučení lékařem. Stejná pravidla byste měli dodržovat i v těhotenství a při kojení.

Zajímají vás nežádoucí účinky? Tak jako každý jiný přípravek i Betadine může způsobit nesnášenlivost na obsažené látky, a tím se opět dostáváme ke konzultaci s lékařem, bez jeho svolení a doporučení přípravek prostě vynechte.

Objevit se může například:

 • podráždění pokožky
 • pálení a svědění kůže
 • zarudnutí
 • puchýře atd.

Všimnete-li si jiných neobvyklých problémů a reakcí, vše prodiskutujte se svým ošetřujícím lékařem, poradí vám a případně doporučí jiný přípravek.

Betadine tekutina (chirurgická)

Tento netoxický roztok poznáte dle hnědé lahvičky a slouží jako dezinfekce pokožky a sliznic pro dospělé i  děti od 6 měsíců věku. Ovšem používaný je především ve zdravotnictví, kde slouží v podstatě jako mýdlo a dezinfekce před operací.

Potkáte ho také v jiných odděleních než je chirurgie, a to i s cedulí ohledně návodu na použití.

Betadine mast

Nyní se dostáváme k nejznámější verzi Betadinu – k masti určené na dezinfekci ran a kůže, onemocnění kůže i nehtů nebo na léčení ran a jizev.

Betadine mast

Betadine mast

Například na:

 • desinfekci proti bakteriím, plísním a virům
 • popáleniny
 • řezné a tržné rány
 • odřeniny
 • proleženiny atd.

Na co si musíte dávat pozor při používání?

 • Jelikož se mohou u vás vyskytnou opravdu nepříjemné účinky, je velmi podstatné, abyste nejdříve provedli zkoušku na kousku kůže.
 • Jste-li alergičtí na jednu jedinou složku v Betadinu, v žádném případě nezkoušejte, mohlo by to způsobit ne malé potíže.
 • Užíváte-li nějaké další léky, musíte informovat lékaře. Vaše léky by nemuseli splnit efekt, to samé platí i u nově předepsaných léků.

Jestliže si však myslíte, že čím častěji budete nanášet, tím se léčení urychlí, jste na omylu. Je velmi důležité dodržovat doporučené dávkování a dbát na informace v příbalovém letáku.

Dále by vás také mohly zajímat recenze přímo od zákazníků. Lidé si Betadine vychvalují ve všech ohledech až na jednu věc. Nemá to nic společného s účinky, ale s barvou. A tím se dostáváme k dalšímu upozornění. Stane-li se vám, že se přípravek dotkne míst, kde nemá být, okamžitě jej setřete, docela dost barví a nedá se po zaschnutí smýt.

Suma sumárum. Záleží na vás, zda tento dezinfekční přípravek vyzkoušíte. Můžete se snažit vše napravit třeba léčivou rostlinou, která je známá jako Aloe Vera, pokládat jitrocelové listy jako dříve, zkoušet různé babské rady, ale pro váš klid a úlevu od bolesti se rádi vrátíte k Betadinu, který vám ihned uleví a během pár dní vyléčí poškozená místa. Okamžitá úleva od bolesti a všestranná dezinfekce – to je Betadine.

Betadine – recenze, zkušenosti
3.6 (71.79%) 95 hlasů

Máte s Betadinem zkušenosti? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.

   Přidat komentář

   Datafi.cz
   Logo